MENÜ

www.gondolatiro.ewk.hu

Ami a szívemen az a tollam hegyén

Én már nem egyszerűen egy könyv rabja vagyok vagy egy sorozaté, hanem az olvasásé. A könyvek rabja lettem és izgalmas ez a rabság! Mindig van nálam egy könyv és mindig újat és újat szeretnék, de legalább is folyton kell hogy legyen egy könyv amit olvashatok. Nem rég olvastam az egyik közösségi portálon ami nagyon igaz: Egy ember aki olvas, ezer életet él meg de aki nem olvas az csak egyet. (nem pontos idézés)

Ajánló

Amint végeztem  J. R. Ward Újjászületett szeretőjével, már fusztrált is voltam, hogy nem olvashatok. Fel kellett hát hajtanom egy következő áldozatot. Édesanyám már korábban felhívta erre a könyvre a figyelmemet csak eddig mások jobban érdekeltek. De most hogy minden soron lévő könyvet elolvastam, rákerestem erre: Nalini Singh- Vonzódás (Egy világ két faj) Elolvastam a rövid tartalmát és bizony felkeltette az érdeklődésemet. Több sem kellett, megrendeltem az internetről. A múlt hét csütörtökön lehetett átvenni és hát mit mondhatnék.....már kiolvastam. Érdekes volt és izgalmas is, ezért a következő hónapban megveszem a következő részt is.

Nalini Singh: Vonzódás

 Ezt a könyvet ha jól tudom már a misztikus erotika műfajába soroljuk. Az embereken kívül élnek Nalini Singh ezen világában mentálok és alakváltók. Ők a könyvek főhősei. A mentálok olyan emberre hasonlító lények akikből kiölték az érzelmeket és különösen erős mentális képességekkel rendelkeznek. Ez által nagyon jók az üzleti életben és egy mentálhálón kapcsolódnak mindannyian.  Ha logikáról van szó vagy üzletről, akkor ők a leghalálosabbak és a leghatékonyabbak. Viszont nem éreznek, senki iránt semmit, csak a logika és az észérvek meg az értelem számít.
 Ugyanakkor az alakváltók különböző állattá tudnak átváltozni és az adott állat határozza meg lényük egy részének tulajdonságait. Egy faj egy falkában él és a végsőkig védelmezik a saját családtagjaikat, párjaikat. Leginkább az érzelmeik vezérlik őket és az ösztön, de az évek során még is kiváló versenytársai lettek a mentáloknak.
 Ezen könyv egyik főszereplője egy mentál Sascha Duncan kardinális utód és egy alakváltó (párduc) Lucas Hunter aki nem utolsó sorban a DarkRiver falka alfahímje. Egy békekötés céljából kezdeményezett közös projektnek a vezetői. Nem lenne szabad egymásba szeretniük de hát akkor mi lenne ha sztory értelme ha mind ez nem szűlne bonyodalmakat. Nagy nehézségek árán aztán mindkét fél belátja, hogy csak együtt tudnak tovább létezni és így meg kell küzdeni mind azzal ami emiatt a kapcsolat miatt éri őket. Főként Sascha van veszélyben hisz neki éreznie sem lenne szabad és mivel ez mégis fent áll, hibás mentálnak számít. Ha pedig erre rájön a népe akkor halálra ítélik az az rehabilitációra ami agyhalállal jár legtöbb esetben.
 Ebben a könyvben jelentősen kevesebb az erotika, mint  A szürke ötven árnyalatában vagy a Feketetőr Testvériségről szóló könyvekben, viszont helyette belecsöppenünk egy újabb világba ahol nem az ember az úr és sok az ármány, az érzéketlenség egyrészről, másrészről pedig több a falkaösztön és az összetartás. Méltán jó megnevezés az egy világ két faj, mert valóban teljesen egymás ellentétei. Kivéve talán Sascha aki P-mentál és igen is hogy érez, sőt még Lucas falkája is megszereti, fajától függetlenül. Szóval a Vonzódás című könyvben ismét győznek az érzelmek. 

2013.01.29.

 

Rajongók figyelem!

Megjelent (a héten):

James, E L: A szabadság ötven árnyalata

http://www.ulpiushaz.hu/james-e-l-a-szabadsag-otven-arnyalata

J. R. Ward: Újjászületett szerető (Feketetőr testvériség)

http://www.ulpiushaz.hu/ujjaszuletett-szereto

 

 Manapság egyre kevesebben olvasunk, pedig szerintem nem rossz dolog. Sőt, ha olyan könyvre sikerül bukkanni ami megfog akkor még lehet magadat is megleped. A nem szeretek olvasni kategóriájú személyeknek pedig üzenem, hogy nem a kötelező olvasmányokból áll az olvasás világa.
 Én elősször úgy lettem nagy olvasó, hogy nagy filmes voltam ill. vagyok. Ha jól emlékszem a Gyűrűk Ura trilógiával kezdődött a történet. Láttam filmben és nagyon nagyon tetszett. Többet akartam belőle, sőt nem bírtam kivárni évről évre a filmek megjelenését. Az első rész után fogtam neki a Gyűrű Szövetsége olvasásának és rögtön folytattam is. Így mire az utolsó rész megjelent én már azt vártam, hogyan sikerült vászonra vinni az eseményeket. Aztán nbagyon érdekelt a tünde nyelv és a rendezés körülményei. Ez utóbbihoz tudni kell, hogy sokáig volt az álmom a rendezőség. De mai napig ha valami nagy volumenü filmről van szó, érdekel a rendezése is. Nagyon jó munkának tartom, még ha nehéz is lehet. Tehát így esett meg, hogy a Gyűrűk Ura trilógia ott virít a polcomon és mellette még több kiegészítő könyve is a rendezésről, Tolkien-ről, akinek nagy csodálója és rajongója vagyok.
 Később közbe közbe volt pár rövidebb olvasmányom is, de a következő hosszabb az Alkonyat sorozat, amit szintén az előző példájára tudnék elmesélni. Azzal a változattal, hogy annak mai napig várom a befejező részét. Ez után pedig életem leghosszabb és legterjedelmesebb sorozata következett. A Black Dagger Brotherhood az az a Feketetőr Testvériség sorozata, a maga már meglévő 10 könyvével és még nihncs vége. Szerencsére számíthatunk folytatásra J. R. Ward írónőtől. A sorozat könyvei között szerepelnek röpke pár swzáz oldalas terjedelműek de az egyik Á-Z-ig számítva ezer oldalas is megvan. De akinek megtetszik, annál nincs megállás. Sőt, erős függés alakulhat ki. Az ember csak falja a lapokat, a könyveket. Legalább is én és még páran így voltunk. Aztán azon kaptam magam, hogy mindig velem van az épp aktuális rész és beosztom a tevékenységeimet a minimális időre csökkentve és számolom, még mennyi percet vagy órát tudok az olvasással tölteni. 
 Persze a legnagyobb és komolyabb olvasók megkérdezik, hogy na jó de mi van a klasszikusokkal, a szépirodalommal. Köszönik megvannak, válaszolnám. Bár azért vagy kötelező képpen vagy mert véletlen megtetszett ill. ajándék könyv volt okán, effélékkel is volt dolgom. Pl.: Kincskereső Kisködmön, Egri Csillagok, Kőszívű Ember Fiai és hasonlók.

Ebben a menüpontban főleg ezek részletezéséről és az általam kapott kritikájukról olvashattok majd, illetve ha kapok valami javaslatot vagy megosszátok, hogy nektek mi A könyv, akkor arról is beszélhetünk.

 

Legújabb őrület:  E. L. James: A szürke ötven árnyalata és  A sötét ötven árnyalata. De már várják a harmadik részt is, ami várhatóan november végén jelenik meg hazánkban.
 Rádiós reklámban szerepel és maga az is reklám, hogy a nők szerintem 80%- ának a táskájában ott lapul vagy épp a kezükben van. Ezt olvassa barátnő, unokatestvér, anyuka, nagynéni, ismerős és még ki tudja hányan. Ezt értsd- úton útfélen. Múltkor épp a Mc Donalds-ban fogyasztottam épp az ebédemet és velem szemben egy lány mi mást bújt volna, mint a A sötét ötven árnyalatát és ha jól láttam még valami féle széljegyzetet is csinált hozzá. Ugyan az ismertető figyelmesztet, hogy magával ragad de ennyire?! Nem is gondolná a gyanútlan olvasó. Na jó, a tapasztalatlan olvasó nem. Mert hozzá kell tennem a Fekete tőr testvériségnél semmi nem tudott jobb lenni ez idáig. Viszont ez sem jár kevesebb föggőséggel. Általában aki elkezdi és tetszik neki az pár nap alatt túl van a kiolvasásán. (persze szabadidő függvénye is).
 De vajon mi fog meg benne ennyire? A jóképű fiatal ám de ötven árnyalattal elcseszett milliomos srác? Az erotika? A történet egésze, azért olvassuk netán, hogy fény derüljön rá hogy mit választ a főszereplő lány és meddig képes elmenni, az hogy kíváncsiak vagyunk mi lesz kettőjük sorsa, hogy boldogulna e együtt ill. egymással?  Lehet hogy néha előfordulnak olyan részek amik sok lánynál tiltólistásak, esetleg némely fiúnak sem kenyere az effajta szexualitás és olvasni sem szívesen olvasnak azokról a dolgokról amiket megtesz ez a két ember. De még is olvasták tovább és tovább és igazuk lehetett. A második könyv kicsit enyhülést nyújt ezen olvasók számára mert szolidul a story és többek számára tűnik elfogadhatónak. Egyre jobban megismerjük a szereplőket, kezd kikerekedni az életük a múltjuk fokozatos megismerésével és válasz kapunk a miértekre. De a bonyodalmak nem érnek véget és új rizikófaktorral találjuk szembe magunkat ill. főhőseinket és már alig várja mindenki, hogy miként folytatódik a történet!
 Az én miértjeimre pedig talán ismét az emberi kíváncsiság a válasz. Nem biztos hogy tetszik amit látunk, olvasunk, hallunk de megtesszük végig olvassuk. Pont ugyan azért amiért sokan a valóság show-kat, a börtönös és egyéb realityket is megnézzük. Magunk nem szeretnénk benne lenni és átélni de olvasni róla vagy látni az más, úgy már érdekesebb. Ezzel a könyvvel ugyan ez a helyzet, sokan nem szeretnének a szexuális kapcsolatukban alávetettek lenni és csak úgy élni egymással szerelem nélkül csak törődéssel. De mégis olvassák a könyvet és mégis megfogta őket. Érdekes és elismerésem az írónak. Aki viszont fenntartások nélkül olvasta és természetesen vette a cselekményt, megütközés nélkül, az azt gondolom inkább a férfi szerepét tudta átélni és nem a főszereplő nőét (egyetemista lányét). Ami nem baj csak amolyan megjegyzés,mert biztosan vannak ilyenek is.
De azért érdekelne, hogy melyik tábor van többségben és hogy ki milyen érzelmekkel van a könyv iránt?!

2012.11.14.

  Tegnap szabadnapom volt és úgy terveztem a napomat, hogy beleférjen egy kis olvasás. Mi mást vehettem volna a kezembe mint J. R. Ward egyik könyvét a Feketetőr Testvériségről, pontosabban ez úttal a Beavatás című könyvet. Ez egy kiegészítő a sorozathoz ill. kimaradt részek és írói jótanácsok, fortélyok vannak benne.
 Azt már mondanom sem kell, hogy a sorozat jó néhány részét már nem is csak egyszer olvastam de ez most más volt. Ez a rész csak nem rég óta van meg, mert a lényegesebb valódi történetet előbbre valónak tartottuk egy számomra nagyon kedves személlyel. Akié igazából a sorozat összes része és szintén lelkes olvasója. Tehát ezt ismeretlenként vettem a kezembe de tudtam, hogy a hangvétel ugyan az és a szereplők is, szóval csalódás nem érhet. Nem is! Sőt, egy szuszra túllendültem tegnap 80-100 oldalon ami ma a vevők nélküli időmben még nőtt és most járok a 171. oldalon.
 Rá kellett jönnöm, újra visszaigazoltam önmagam. Abban is, hogy ezt a sorozatot nem lehet nem felfalni ill. egy másik dologban amiről eddig még csak a filmes menüben beszéltem. A tény, hogy szeretem tudni a dolgok hátterét. Érdekel, hogyan írtak meg egy általam kedvelt könyvet és érdekes számomra az is, hogyan rendeztek meg egy filmet. Összefoglalva a kulisszák. Fiatalabb korom ótan nagyon érdekel a rendezés ii. a Gyűrűk Ura óta. Egyszerűen az annyira lenyűgözött, hogy valaki hogyan tud ilyen nagyot alkotni!? Így meg is vettem egy könyvet a rendezéséről, ami nagyon tetszett és néha újra és újra átlapozom.
 Most pedig tesség. A J. R. Ward könyvben ugyan ezt éreztem: igen erről akartam ebben a könyvben olvasni. Szinte iszom a szavait az írónőnek és próbálom raktározni a sok hasznos infót amit mond, egy könyv ill. a könyvek megírása kapcsán. Hogy hogyan kezdte ő, milyen próblémák merültek fel, milyen félelmei voltak, a szerkesztővel való munka......stb. Mind- mind nekem való téma. Annál is inkább, mert én is nagyon szeretnék már belekezdeni a könyvem megírásába. Bár J. R. Ward egyszerre nem egy könyv leszerződéséről beszél, hanem rögtönháromról. Na jó akkor azt mondtam, amit egy könyvhöz ír munkát az bőven elég kihívás lenne számomra, nem egyszerre háromra szerződni. De azok akkor már neki nem az első könyvei, szóval talán érthető a bevállalóssága, meg persze neki még inkább öröm is, mivel tudta már az elején, hogy sok részes lesz a sorozat. Legalább is a fejében. Valamint ahogy leírja, csak a vázlata amit a szerkesztőnek szánt negyven oldalas. Ezt én el se tudom képzelni, vagy is igen. De nem úgy, hogy én vagyok az író.  Bár ha ezt az egész sorozathoz írta, úgy már más. Mert mint említettem, egyenként is több száz oldalas alkotásokról beszélünk.
 A lényeg tehát nem más, mint a változatlan belső. Hű maradtam önmagamhoz. Soha nem arra vágytam, hogy a színpadon ragyogjak, nem akartam színésznő lenni. Nem is lettem volna jó annak, mert kicsit izgulós típus vagyok és a szavaló versenyes időszakom sem tartott tovább pár alkalomnál emiatt. Vagy is tudok én beszélni jó sokat is, haj jaj, de még mennyire. De írni még inkább! Így csak leülök nekiállok és ahogy folynak belőlem a szavak, csak leírom és szerencsére az olvasó magának olvassa később. Nem hazudok, szeretnék ismeretséget, szeretném ha ismernék a nevemet, mint íróét. De ennyi.  Nem lenne baj ha elsőre nem ismerne fel mindenki az utcán, viszont ha csak a nevemet mondják valakinek, akkor jó lenne ha az sokat mondana. Vagy legalább valamit. A média suliba azt mondta az egyik tanárom, hogy mint írónak készülő, ennyi egészséges is. Sajnos már nem tudom pontosan hogyan fogalmazott, talán egészséges ambícionizmus vagy egoizmus!? Az a lényeg, hogy egyet értett a célommal. Legalább is a magunk műfajában. Mert félreértés ne essék, nem celeb szeretnék lenni!
 Hiába, alkothat egy színész nagyot. Az is fontos. De ha a rendező nem lenne, az írónak nem lenne klassz fantáziája, mit érne az egész? Minden a háttérbe kezdődik, s csak az egész a teljes kifejlett kerül a vászonra vagy az olvasó elé. De ekkor már "a kocka el van vetve." Addigra az alkotók már kidolgozták szívüket lelküket.
 Visszatérve  J.R. Wardhoz és a magunkhoz való hűséghez, ő még is azt javasolja, ha úgy látjuk az egyik hangvétel nem arat sikert a közönségnél, vagy műfaj, akkor váltani kell! Egy biztos, én is ezért vágok bele nehezen a könyvembe, mert nehéz kitalálni, mit kedvel a nagyérdemű.

2012.07.18.

 Ide írom ezt a kis megjegyzésemet mert ez film is de inkább a könyves oldala most, amiről szó lesz.
Már régóta tudom, hogy készül a Gyűrűk Urát megelőző A hobbit című könyv megfilmesítése. Nagyon várom, hogy megjelenjen a film, biztosan érdekes lesz, főleg azok számára akiknek kedvencük ez a trilógia. A hobbit avagy Bilbo meséje azt mutatja be nekünk, hogy is került A gyűrű a képbe.  Ha az ismert történet alapján szereném leírni így jellemezném: Egy hobbit meséje Zsákos Bilbo tollából. Ezt a könyvet már a trilógiában írják, és azt mutatja be milyen kalandozásai voltak Bilbonak és hogy talált rá a gyűrűre valamint szemtanui lehetünk miként kerül birtokába az a bizonyos nagyon nemes páncél ing ami aztán később megmenti Frodó életét.
 Ez a történet megtalálható hangoskönyvben is, amivel én jelenleg még csak ismerkedési szinten vagyok, de érdekes a dolog meg kell, hogy mondjam. Egy olyan embertől kaptam ezt a változatot, aki nem nagyon szeret olvasni, de a történet már őt is nagyon érdekli. Így hát mint ha ezt neki találták volna ki, már majdnem végzett a könyvvel vagy mondjam úgy, hogy a hallgatással.
 Tehát érdekes lehet és egyszer legalább érdemes kipróbálni ez a verziót is. Hiszen a fantáziánkat még is is használnunk kell és mi képzeljük el a szereplőket, nem pedig elénk rakják őket. Szerintem aki nagyon tart az olvasástól, az még próbálja ki a hangoskönyvet, amit egy kicsi lejátszó segítségével még hordozni is könnyedén lehet.

 2012.08.01.

Jut eszembe, mi a vélemény a könyves idézetekről? Szerintem az is megérne egy írást, de a filmes idézetek is. Azt viszont majd keressétek a filmes menüpontban a későbbiekben. Azok között szálló igék vannak!

Egyenlőre még keresem a hozzászólási lehetőséget de addig is ha már mindenképp szeretnétek írni, akkor a maxi5@vipmail.hu címre megtehetitek.

 

 

Szavazás

Kérlek válassz az alábbiak közül!
néha néha nézem a frissítéseket
ez az első, hogy nézem ezt az oldalt
rendszeresen látogatom az oldalt
Asztali nézet